Στην ενότητα αυτή θα βρείτε χρήσιμες ψηφιακές εκδόσεις για το σχολείο και τη διδασκαλία οι οποίες χωρίζονται σε τέσσερις κατηγορίες:

σχολικά βιβλία   ηλεκτρονικά περιοδικά   Έντυπα σχολείου   Άρθρα

Στην σελίδα αυτή μπορείτε να βρείτε τα σχολικά εγχειρίδια σε ψηφιακή μορφή.

Πρόκειται για ιστοτόπους γνωστών έντυπων περιοδικών εκδόσεων.

Στη σελίδα αυτή μπορείτε να βρείτε χρήσιμα υποδείγματα εντύπων για την οργάνωση  μιας σχολικής μονάδας.

Εδώ θα βρείτε μια συλλογή με άρθρα εκπαιδευτικού και γενικότερα παιδαγωγικού ενδιαφέροντος που αφορούν εκπαιδευτικούς, γονείς και γενικότερα όσους ασχολούνται με την διαπαιδαγώγιση των παιδιών.