Εγγραφές στην Α' τάξη σχολικού έτους 2023-2024

Οι  εγγραφές των μαθητών στην Α’ τάξη για το σχ. έτος 2022-2023 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2023 και ώρα  10:00-12:30.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2017.

Απαραίτητα  Δικαιολογητικά:

1.      Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  1.      Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η Διεύθυνση κατοικίας του μαθητή( Λογαριασμός Δ.Ε.Η, Ε.Υ.Δ.Α.Π, Μισθωτήριο κατοικίας, Φωτοτυπία Εκκαθαριστικού Εφορίας κ.λ.π.)
  1.   Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου
  1.    Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης για τους αλλοδαπούς μαθητές